Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW

Obejrzyj krótki film o technologii Silence Key na YouTube ...

Poniżej prezentujemy wybrane rozwiązania technologiczne opracowane przez firmę Faber wyciszające pracę okapu.

Silence Key (Sil-K) - technologia najcichszych okapów na rynku.


1. System Sil-K ACT.
Jednym z głównym czynników, które są niezwykle ważne dla firmy Faber jest redukcja hałasu. Faber stworzył już wprawdzie zaawansowane systemy, które zmniejszają hałas o 7 i 12 dB(A) opisane poniżej i stosowane w ybranych modelach, ale teraz zaprezentował kolejną innowację: Sil-K ACT – aktywną redukcję hałasu. Jest to system , który przy użyciu mikrofonu rejestruje generowany przez okap hałas i poprzez wzmacniacz i głośnik tworzy falę dźwiękową o przeciwnej fazie eliminując hałas.


Technologia ta zapewnia otrzymywanie doskonałych wyników: 13 dB(A) redukcji hałasu. Najlepsze wyniki komfortu i jakości powietrza w kuchni! FABER jest pierwszą firmą w branży AGD, która wdraża system aktywnej redukcji hałasu swoich urządzeniach.

Działanie systemu polega na rejestracji hałasu generowanego prze urządzenie, a następnie wytworzeniu fali przeciwnej do rejestrowanego dźwięku. System składa się z: mikrofonu, który wykrywa hałas, modułu elektronicznego generującego falę dźwiękową w przeciwfazie, oraz głośnika. Technologia ta pozwala na uzyskanie dwóch doskonałych efektów: redukcji hałasu aż o dB(A), oraz przesunięcia częstotliwości dźwięku pozostałego po tłumieniu w kierunku niższych tonów, co sprawia, że szum okapu mniej nam przeszkadza.


2. Comfort Panel

jest opracowaną w firmie Faber wersją obwodowego zasysania powietrza, która zapewnia:

  • najlepszą wydajność zasysania
  • 25% redukcję natężenia hałasu.

W zasysaniu obwodowym wykorzystano efekt zwężki Venturiego, gdzie powietrze , przechodząc przez zwężone przestrzenie zasysania w panelu, zwiększa swoją prędkość zwalniając ją, po wessaniu do wnętrza okapu. Następnie jest ono oczyszczane i usuwane bez konieczności zwiększania ciśnienia, a to z kolei pozwala na uzyskanie lepszego wyciszenia okapu. Panel Comfort jest instalowany wraz z umieszczonymi wewnątrz panelami pochłaniającymi dźwięk. Również czyszczenie panelu Comfort jest bardzo łatwe. Do okapów marki Faber z wykorzystaniem techniki Panel Comfort należą między innymi.: Matrix, Orizzonte, Orizzonte Vetro, Screen, Cubia, Cylindra.

3. Silent Kit - zestaw wyciszajacy


pozwala na obniżenie hałasu powstałego w wyniku zasysania powietrza o 25% (co odpowiada zmniejszeniu natężenia hałasu o 3 dB(A)), wykonany z materiału, który można czyścić, pochłania dźwięki i sprawia, że okap pracuje cicho. Panele Silent Kit są przeznaczone do montażu w większości naszych okapów , w tym w modelach Gemma, Ray, Nice, Stilo !

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2016-11-30 Faber Corinthia zwycięzcą konkursu

Okap Faber Corinthia zdobył Nagrodę Czytelników magazynu Dobre Wnętrze w kategorii "Duże AGD".

czytaj więcej
fotka
2016-09-27 Fabber wśród sponsorów Bologna Design Week

FABER bierze udział w Design Week organizowanym w Bolonii sponsorując wydarzenie związane z usuwaniem zanieczyszczeń z powietrza.

czytaj więcej
fotka
2016-05-05 TALIKA - INNOWACYJNY OKAP PRZYŚCIENNY

Mediolan, Eurocucina - FTK, Salone del Mobile 2016. Technologia, na którą miło popatrzeć. Faber, firma, która stworzyła całą dzielnicę produkcji okapów w Fabriano, porywa publiczność na Salone del Mobile z nowym okapem Talika.

czytaj więcej

OKAPYFABER.PL

Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn

Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88

e-mail: dombianco@dombianco.com.pl

Copyright © 2012 Okapyfaber.plWszelkie prawa zastrzeżoneTworzenie stron Webton.pl