Faber Polska

Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW

 

Faber jest obecny w 13 krajach na 3 kontynentach.  Rośniemy ponieważ jesteśmy skupieni na naszych głównych zasadach: zaangażowanie, upór, pasja i dynamika. Zmieniliśmy definicję okapu kuchennego, z prostego uzupełnienia wyposażenia kuchni aż do bezpiecznego, efektywnego i wygodnego sprzętu gospodarstwa  domowego. Nasze produkty to owoce rozwoju technologii, zasad projektowania, oraz jakości. Dzisiaj Faber to wielka firma pracująca nad zapewnieniem czystego powietrza i dobrego samopoczucia w kuchni.

Faber ma ponad 50-letnią historię lidera rynku. Zdolność przewidywania zmian rynkowych ma niezmienny udział w naszym sukcesie. Zapoznaj się ze szczegółami historii poprzez najważniejsze wydarzenia, produkty, innowacje i jego zaangażowanie: Faber jest wiodącym aktorem swojej historii.

Lata 1955-1958. 50 lat to tylko początek. Od założenia firmy do pierwszego okapu z pleksiglasu.

Dzięki przedsiębiorcy Abramo Galassi , który kocha wyzwania, jest niezwykle uważny w swojej pracy i d la którego zaangażowanie to obowiązek 11 czerwca 1955 rozpoczyna się podróż firmy, która miała zrobić z innowacji główną zasadę swego nadzwyczajnego rozwoju.

11.06.1955 - Abramo Galassi zakłada Faber Plast Srl razem z trzema przyjaciółmi. Jest jednocześnie kierownikiem, projektantem, handlowcem i pracownikiem biurowym. Spółka opiera się na jednym pracowniku i zajmuje się przetwarzaniem tworzyw sztucznych. Kwiecień '56 - Pierwsza sprzedaż produktów Faber Plast . Katalog produktu zawiera np. wanienkę do kąpieli dziecka albo wysokiej klasy brodzik prysznicowy odporny na osadzanie kamienia, ale Faber Plast głównie rozwija się dzięki produkcji komponentów m.in. do instrumentów muzycznych dla innych odbiorców.

1958 - Wyprodukowany pierwszy okap kuchenny z pleksiglasu .

Lata 1959-1963. Budowanie podstaw przyszłego rozwoju. Od produkcji komponentów do pierwszego okapu kuchennego

Szlak rozwoju Faber prowadzi od jednego sukcesu do drugiego innego dzięki talentom i nieustępliwości, prowadząc do skonstruowania pierwszego okapu we Włoszech napędzanego silnikiem elektrycznym, który miał zmienić zwyczaje Włochów.

1959 - Faber Plast rośnie i już zatrudnia 60 pracowników.

1960- Pierwszy kontrakt na dostawę komponentów przeznaczonych dla branży artykułów gospodarstwa domowego i telewizji (Autovox, Voxon, Farfisa i Tedas). Faber zmienia też postać prawną na spółkę akcyjną. Powstają pierwsze zabudowania obecnej siedziby w Fabriano.

1962 - Eolo, pierwszy elektryczny okap do użytku domowego.

1963 - pierwszy okap kuchenny z zastosowaniem wentylatora. Powstaje Euro, mały wentylator , który mieści się do okapu. Faber produkuje pierwszy okap kuchenny z wbudowanym silnikiem wentylatora.

Lata 1964-1971. Dalszy rozwój firmy. Od rozszerzenia oferty do pierwszych transakcji za granicą.

Spółka kontynuuje rozwój dzięki silnej filozofii jej założyciela, opartej o siłę idei i wiary w przyszłości. Są to lata , podczas których powstają fundamenty tego , co stanie się grupą o międzynarodowym zasięgu.

1964 – 1965 Oferta produktowa zostaje poszerzona o modele Brunico, Cortina, Sila, Super Sila i Zephir

1966 – Wraz z partnerami handlowymi Faber zakłada podstawy handlowej i serwisowej sieci dystrybucji we Włoszech

1967 - 1969- Oferta okapów jest wystarczająco duża, aby zdobywać rynki zagraniczne. Firma zatrudnia już ponad sto osób. Model Flaminia 111 jest pierwszym okapem z frontem wykonanym ze stali.

1970- Wraz ze zmianami własnościowymi siedziba w Fabriano staje się głównym miejscem produkcji okapów.

Lata 1972-1975. Pionierzy powietrza. Rozwój technologii i jakości przepływu powietrza.

Początek lat '70 to okres poświęcony rozwojowi idei, która okazała się być zwycięzcą: aby stać się wiodącym specjalistą w dziedzinie powietrza w powietrza w kuchni. Podjęto przemyślane decyzje strategiczne aby poprawić konkurencyjność i dopasowanie do potrzeb rynku.

1972 - FaberPlast decyduje się skoncentrować się wyłącznie na okapach i zmienia nazwę na Faber Spa.

1973 - zostaje założona spółka Flaminia SpA rozpoczyna się budowa siedziby w Fossato di Vico (Perugia)

1974 - Flaminia zaczyna produkcję

1975 - rozpoczyna się integracja pionowa grupy: Faber specjalizuje się w komponentach plastikowych, a Flaminia w przetwarzaniu stali. Dzięki temu obydwie spółki uzupełniają się i mogą efektywnie produkować okapy. Zakończona zostaje produkcja komponentów dla zewnętrznych odbiorców.

Lata 1976-1984. "Rozwój gatunku"; od pierwszego okapu szufladkowego do okapu dekoracyjnego.

Realizacja poważnego programu inwestycyjnego pozwala na głębsze badania nad rozwojem produktów, oraz procesów produkcyjnych. Zostaje rozszerzona oferta produktowa i powstaje okap Formula - pierwszy dekoracyjny okap we Włoszech.

1976 - wprowadzenie modeli szufladkowych FL12 i FL15, które zmieniają sposób zabudowy kuchni.

1980 - Faber dokonuje znacznych inwestycji w automatyzację produkcji umożliwiając wdrożenie programu kontroli jakości "Total Quality Cotrol”

1982 - powstaje pierwsza filia zagraniczna: Flaminia Niemcy

1984 - powstaje okap Formula, fundament linii okapów dekoracyjnych

Lata 1985-1990. Rosnąca rola wzornictwa. Od okapu Nova do pierwszych kroków ku umiędzynarodowieniu firmy.

Rozwój idei i nowych rozwiązań technicznych otwiera drogę licznym innowacjom w branży. Uwaga skupia się na wzornictwie czerpiącym inspirację z potrzeb konsumentów zgodnie z zasadą “forma podąża za funkcją”. Powstaje okap Nova , zwiastun stylu , który będzie na wszelkie sposoby kopiowany.

1986 - powstaje Nova, pierwszy okap kominowy. Okap ten staje się po raz pierwszy elementem dekoracyjnych charakteryzującym styl kuchni.

1987 - z myślą o podniesieniu efektywności produkcji powstaje firma ACF zajmująca się automatyzacją i komputeryzacją procesów produkcyjnych, zostaje założony holding FinFaber ,aby poprawić zarządzanie grupą.

1989 - rozpoczyna się kampania promująca okap jako element dekoracyjny .

1990 - powstają nowe oddziały zagraniczne Flaminia UK i Faber USA

Lata 1991 – 1995. Zmieniający się scenariusz. Od Mepamsa do okapu Axia.

Faber przewiduje nadchodzące zmiany na rynku w zakresie geografii gospodarczej i wzornictwa. Trzy główne punkty to: obecność na nowych rynkach, tworzenie stylu, który nie jest identyfikowany z modą i dążenie do utrzymania najwyższego poziomu jakości.

1991 - wspólne przedsięwzięcie z Mepamsa SA w Hiszpanii. Faber otwiera nowoczesną fabrykę w Sassoferrato .

1993 - utworzenie Joint Venture z Industrias Spar San Luis SA w Argentynie

1994 - organizacja konferencji “ Wzornictwo przemysłowe i rynek. Personalizacja, czy produkcja masowa?”, umożliwiającą dyskusję z architektami i projektantami.

1995 - organizacja konferencji “ Wzornictwo, technologia i jakość życia” aby świętować czterdzieści lat Faber i skupiający się na temacie zanieczyszczeń domowych. Zostaje stworzony okap Axia w kształcie , odwróconej litery “T”. Jako pierwsza w sektorze okapów firma otrzymuje certyfikat jakości ISO 9001. Zostaje powołana spółka Flaminia Aspirator w Turcji, przyczółek do ekspansji na obszarze wschodniej Europy i Bliskiego Wschodu.

Lata 1996 – 1999. Wybieranie świata przyszłości. Od Join Venture w Chinach do pierwszego inteligentnego okapu.

Powstaje końcowy kształt organizacji, która konsoliduje jego globalną naturę przez dokładną strategię inwestycji na nowych rynkach. Zaangażowanie w innowacje pozwala na nowe rozwiązania i daje początek okapowi nowej generacji Master, który otwiera drzwi do przyszłości powietrza w kuchni.

1996- zostaje założona spółka Nanjing Flaminia w Nanjing, w Chinach, oraz Flaminia Ukraina w Kijowie,

1997 - w Indiach zostaje założona firma Faber Heatkraft

1998 - zostaje dokonany zakup firmy Roblin SA we Francji z prestiżową marką Pierre'em Roblin

1999 - w Grecji zostaje założony oddział Faber Flavia.


Powstaje M@ster, pierwszy inteligentny okap, zdolny do samodzielnego włączania się i regulacji wydajności, optymalizując wydajność, zużycie energii i poziom hałasu.


Lata 2000 - 2002. Wielki rozwój z jasną strategią. Globalny projekt i lokalne zaangażowanie.

Umacnia się pozycja międzynarodowego lidera. Faber stał się grupą obecną w 13 krajach na 3 kontynentach. Optowanie za globalizacją nie zmniejsza jego lokalnego zaangażowania, tam gdzie Faber ma najgłębsze korzenie.

2000 - zostaje utworzona spółka Fasar do rozwoju i produkcji podzespołów elektronicznych

2001 - zostaje dokonany zakup firmy Futurum w Szwecji, lidera rynku skandynawskiego, a także firmy Mepamsa SA

wcześniej związanej z Faber, w Rosji zostaje założona firma joint venture Faber Luki, a także zostaje uruchomiona Tecnodomus, trzecia fabryka Faber we Włoszech, w Fossato di Vico (Perugia).

2002 - Faber sponsoruje renowacje słynnego ołtarza autorstwa Gentile da Fabriano "Poliptyk rodziny Quaratesi” we współpracy z Galerią Uffizi we Florencji, Abramo Galassi otrzymuje nagrodę Ernsta & Younga “Biznesmen roku” w kategorii globalnej, zostaje opatentowany okap do zabudowy w ścianie Concept , który uwalnia przestrzeń w kuchni.

Lata 2003 – 2004. Faber - niekwestionowany numer jeden w branży. Od poświadczonej certyfikatami doskonałości w dziedzinie jakości, bezpieczeństwa i ochronie środowiska, do okapu Matrix.

Globalna jakość i wygoda to zasady, na których Faber budował swoją pozycję, i które są wspólne dla budowania zaufania klientów na całym świecie. Zaangażowanie w podnoszenie jakości we wszystkich obszarach działalności zawsze było dla Fabera regułą i kluczem do przyszłości.

2003 - Faber uzyskuje certyfikat zintegrowanego systemu jakości SGS jako pierwsza na świecie firma w sektorze elektrycznych artykułów gospodarstwa domowego

2004 - Faber sponsoruje renowację kolejnego dzieła autorstwa Gentile da Fabriano "Pokłon Trzech Króli” we współpracy z Galerią Uffizi we Florencji. Następują przekształcenia własnościowe i wejście grupy Franke, z którym Faber dzieli strategiczne interesy i wizje rozwoju rynku. Tworzy się podstawa dla dalszego rozwoju. Powstaje okap Matrix, który zmienia kanony designu dla okapów dekoracyjnych.

Lata od 2005 do dnia dzisiejszego. Faber to przyszłość. Faber, firma młoda na 50 lat !

Zwykle nie oglądamy się za siebie, ale raz każdy 50 lat to jest dozwolone. Jesteśmy nadzwyczaj dumni z naszych dokonań , a wszystkie projekty , które zrealizowaliśmy inspirują nas do realizacji nowych, większych celów.

“Dzisiaj wyobrażamy sobie, projektujemy i tworzymy naszą przyszłość.”

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2019-09-12 MAXEXPO 2019

Hotel Gołębiewski w Karpaczu. 13-15 września 2019

czytaj więcej
fotka
2019-05-20 Rozszerzona rzeczywistość

Jak wyglądałby okap Faber w twojej kuchni?

czytaj więcej
fotka
2019-05-17 Dla projektantów i architektów

Pobierz modele 3D okapów Faber i wykorzystaj do projektowania kuchni!

czytaj więcej


Copyright © 2020. Okapyfaber.pl Wszelkie prawa zastrzeżone 05-090 Raszyn Al.Krakowska 5 Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88 e-mail: dombianco@dombianco.com.pl