Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW


Nasz design ...


... jest wierny zasadom amerykańskiego architekta Louisa Henrego Sullivana: forma podąża za funkcją. To jest nasz sposób tworzenia okapów , które efektywnie i ergonomicznie realizują swoje zadania. Nie chcemy mylić designu z chwilową modą. Okapy były ostatnimi pośród sprzętu gospodarstwa domowego który mógł pochwalić się własnym designem. Bez fałszywej skromności możemy przyznać się do wprowadzenia największej innowacji i zapoczątkowania ery rozwoju zwykłego okapu kominowego.

Projektujemy nasze okapy wiedząc, że mają silny wpływ na estetykę całej kuchni. Ostrożnie dobieramy kształt okapu harmonizując jego linie, aby łatwo integrował się z kuchnią bez utraty swojego własnego, stylistycznego tonu. Wartość estetyczna jest trudna do określenia , ale wierzymy że jest to ważny argument przy dokonywaniu wyboru okapu. Możesz sprawdzić naszą odpowiedź na swoje oczekiwania w szerokiej ofercie produktów. Staramy się, żeby każdy znalazł okap odpowiedni dla swojego gustu, tak aby dopasować kształt do stylu Twojej kuchni.


Rodzaje okapów w zależności od stylistyki


Okapy nowoczesne

  

Nowatorskie rozwiązania designerskie, cicha praca i duża wydajność pochłaniania powietrza. Mocne silniki i system oczyszczania powietrza gwarantujący odpowiednie oczyszczanie. Projektowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie w domu.

Okapy rustykalne

  

Piękne na zewnątrz, a zarazem bezpieczne wewnątrz. Ukazują ciepło typowej rustykalnej kuchni. Piękno natury w postaci drewnianej ramy, którą możemy dopasować kolorystycznie do każdego miejsca. Zaprojektowane i stworzone z największą starannością gwarantując wydajność, ciszę i łatwość obsługi.

Okapy wyspowe

  

Doskonałe w każdym szczególe, bardzo wydajne, idealne do przestronnych pomieszczeń. Dopracowane w każdym calu, bo nic się tutaj nie ukryje. Charakteryzują się symetrią i jednolitością formy, oświetlając jednocześnie centrum życia rodzinnego.
Okapy sufitowe

  

Progres w nadzwyczaj czystym projekcie i doskonale ukrytej strukturze. Dzięki minimalistycznemu wzornictwu
ten ultrapłaski okap staje się integralną częścią sufitu, idealnie komponując się z wystrojem nowoczesnej
kuchni.

Okapy do zabudowy

  

Dyskretne, ciche, doskonale zintegrowane z szafkami wiszącymi. Tak istotne urządzenie jest niewidoczne za
pierwszy rzut oka. Okapy do zabudowy to innowacyjne projekty, komfort użytkowania, najnowsze technologie
oraz dyskretna obecność w kuchni.

Okapy podszafkowe

  

Funkcjonalne i wygodne. Proste w obsłudze i łatwe w montażu. Całkowicie bezpieczne w użytkowaniu; brak
ostrych krawędzi, izolacja przewodów i zabezpieczenia termiczne. Doskonale oczyszczają powietrze w kuchni.

Rodzaje okapów w zależności od miejsca zamontowania:


1. przyścienne

2. wyspowe

3. narożne

4. podszafkowe

5. do zabudowy

 Rozmiary okapów.


Okapy posiadają różne wymiary. Wybór wymiaru okapu zależy od rozmiaru płyty grzewczej nad, którą jest umieszczony.Zasadniczo okapy występują w trzech podstawowych wymiarach (szerokość):

60, 90 oraz 120 cm.

Są też okapy o nietypowych kształtach (np. walca/rury) i rozmiarach (np. Cylindra o średnicy 37 cm lub Galaxy o szerokości 75 cm).

Szerokość okapu powinna być dostosowana do szerokości płyty grzewczej znajdującej się pod nim.

Okapy Faber dzięki swojej wysokiej wydajności oraz wytwarzanego ciśnienia doskonale dają sobie radę, nawet jeśli pracują nad płytą szerszą.

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2016-11-30 Faber Corinthia zwycięzcą konkursu

Okap Faber Corinthia zdobył Nagrodę Czytelników magazynu Dobre Wnętrze w kategorii "Duże AGD".

czytaj więcej
fotka
2016-09-27 Fabber wśród sponsorów Bologna Design Week

FABER bierze udział w Design Week organizowanym w Bolonii sponsorując wydarzenie związane z usuwaniem zanieczyszczeń z powietrza.

czytaj więcej
fotka
2016-05-05 TALIKA - INNOWACYJNY OKAP PRZYŚCIENNY

Mediolan, Eurocucina - FTK, Salone del Mobile 2016. Technologia, na którą miło popatrzeć. Faber, firma, która stworzyła całą dzielnicę produkcji okapów w Fabriano, porywa publiczność na Salone del Mobile z nowym okapem Talika.

czytaj więcej

OKAPYFABER.PL

Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn

Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88

e-mail: dombianco@dombianco.com.pl

Copyright © 2012 Okapyfaber.plWszelkie prawa zastrzeżoneTworzenie stron Webton.pl