Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW

Zobacz film o firmie Faber na YouTube ...

Otwarcie nowej fabryki grupy Faber w Meksyku

Firma, która w 1955 roku wprowadziła na rynek pierwszy w Europie okap kuchenny, otworzyła swoją nową fabrykę w San Luis Potosi , aby uzyskać bezpośredni dostęp do rynku amerykańskiego.

San Luis Potosi , 14 stycznia 2014 roku. Faber ląduje w Ameryce.

Po otwarciu fabryki Faber w Pune , w Indiach w 2012 roku, w dniu 14 stycznia 2014 firma , która w 1955 roku dała początek produkcji okapów w Fabriano we Włoszech, otworzyła swój nowy oddział - Faber Ameryka Północna, którego główna część stanowi nowy zakład produkcyjny w San Luis Potosi, jednego z najbardziej uprzemysłowionych ośrodków w Meksyku . Zatrudniając ponad 100 pracowników, zakład o powierzchni 12.000 metrów kwadratowych będzie początkowo produkować okapy popularne, a następnie rozszerzy produkcję o modele z najwyższej półki , przeznaczone głównie na rynek północnoamerykański.
Inwestycje rzędu 12 mln euro, podkreśla zamiar Grupy kontynuowania procesu internacjonalizacji , który rozpoczął się w latach ‘80-tych wraz z otwarciem pięciu zakładów produkcyjnych za granicą, w Argentynie , Francji, Szwecji , Turcji i Indiach. Faber poprzez dystrybutora, jest od dawna obecny na rynku amerykańskim i jako drugi największy producent okapów pod względem ilości na świecie, chce umocnić swoją pozycję lidera w sektorze, zbliżając się bezpośrednio do poszczególnych rynków , aby móc lepiej im służyć. Celem inwestycji jest rozwój produkcji od około 400 tysięcy okapów na początku, do 1 mln sztuk rocznie, aby stać się liderem w Stanach Zjednoczonych , Kanadzie, Ameryce Środkowej i części Ameryki Południowej, z ofertą produktową, zgodną z potrzebami rynku.

" Jeśli do tej pory Faber odegrał stosunkowo marginalną rolę w Środkowej i Północnej Ameryce , wyjaśnia Riccardo Remedi , Dyrektor Handlowy firmy Faber - to otwarcie dąży do konsolidacji naszej pozycji lidera, zbliża się do potrzeb rynku wewnętrznego oraz bezpośredniego reagowania na podaż i popyt lokalnych rynków. Chcemy wprowadzić zasady, które już od lat 90-tych realizujemy na rynku Ameryki Południowej, który jest obsługiwany przez naszą argentyńską fabrykę."

To jest także strategicznie ważna decyzja naszej fabryki w Sassoferrato, we Włoszech, która jest centrum produkcji okapów z najwyższej półki, w 90% przeznaczonych na eksport. Część okapów na rynki Meksyku i Ameryki Północnej będzie pochodzić z fabryk we włoskiej centrali, które charakteryzują się wysoką jakością i technologicznych standardów ze względu na stopień koncentracji i know-how.

Biznes plan firmy Faber nie opiera się wyłącznie na rynkach wschodzących. Od 2011 Faber uruchomił plan inwestycyjny na lata 2012-2013 w wysokości 7 milionów euro , w celu wzmocnienia centrali w Fabiano, zarówno pod względem zdolności produkcyjnych, jak i badań i rozwoju. Nowe technologie to coraz bardziej istotny aspekt w wymiarze strategicznym, dający możliwości wprowadzania nowych, bardziej zaawansowanych modeli i zdobycia nowych rynków. Strategia ta już przynosi pozytywne rezultaty: w 2013 roku obroty firmy wzrosły o 2% w stosunku do 2012 roku.

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2017-06-13 3,2,1 ...OTWIERAMY!!!

Już 21 i 22 czerwca będziecie mogli odwiedzić nowy salon Faber w Warszawie, w Galerii PANORAMA.

czytaj więcej
fotka
2017-05-09 Jeden wspólny certyfikat dla Grupy Faber

Firma Faber zakończyła projekt „Wszystko w jednym – jeden udokumentowany system, jeden certyfikat”.

czytaj więcej
fotka
2017-04-10 Nagroda Red Dot Design dla okapu Talika

Faber - lider trzeciego millenium branży okapów kuchennych, zdobył jedną z najbardziej pożądanych nagród Red Dot Design.

czytaj więcej

OKAPYFABER.PL

Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn

Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88

e-mail: dombianco@dombianco.com.pl

Copyright © 2012 Okapyfaber.plWszelkie prawa zastrzeżoneTworzenie stron Webton.pl