OkapyFaber.pl

Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW
Mediolan, 3 kwietnia 2017

Faber - lider trzeciego millenium branży okapów kuchennych,
zdobył jedną z najbardziej pożądanych nagród Red Dot Design.
Okap Faber Talika zwyciężył w kategorii najlepszy design produktu.

"Cieszymy się z tej nagrody", mówi Riccardo Remedi, Dyrektor Zarządzający Faber. "W końcu Faber zawsze myślał o innowacjach i postępie w zakresie projektowania, a także technologii. Nasze okapy kuchenne są częścią wielkiej włoskiej tradycji stylu i wzornictwa przemysłowego. A Talìka to rewolucyjny produkt ".

Nagroda Red Dot to wyraz uznania dla pracy najlepszych projektantów i producentów z całego świata od 1955 roku i stała się punktem odniesienia w branży projektowej. Faber dołącza do grupy prestiżowych firm - zdobywców nagrody Red Dot takich,  jak Apple, BMW i Pininfarina.

Talika jest pierwszym naprawdę płaskim okapem przyściennym. Wykonany z bardzo charakterystycznych i innowacyjnych materiałów wykończeniowych Talika podkreśla koncepcję okapu przyściennego. Wyraźne linie geometryczne umożliwiły powstanie trzech różnych wersji modeli: z panelem w kolorze miedzi, lub z panelem w kolorze betonu, albo panelem o delikatnej fakturze kratki w kolorze titanium. Wszystkie trzy ekskluzywne wersje w niepowtarzalnym stylu Faber. Ten lekki okap staje się jeszcze bardziej elegancki dzięki zastosowaniu kontrastujących materiałów i wrażeniu, że przedni panel jest zawieszony w powietrzu.

Innowacyjna konstrukcja Talika sprawia, że staje się on prawdziwym "oknem w kuchni”. Dzięki wyjątkowej technologii „Nautilus” wymaga dużo mniej miejsca całkowicie eliminując tradycyjną ukośną powierzchnię. Zastosowanie tego dyfuzora umożliwiło stworzenie pierwszego naprawdę płaskiego okapu.

Szlachetne wykończenie i unikatowy, ale rozpoznawalny styl sprawiają, że Talika nadaje się do wszystkich wnętrz - zarówno nowoczesnych jak i klasycznych. Nowy okap Faber z pewnością pasuje do kuchni w każdym stylu.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 3 lipca w Teatrze Aalto w Essen w Niemczech. Po tym okap Talika dołączy do poprzednio nagradzanych produktów na wystawie w Red Dot Museum w Zollverein.

Przeczytaj informacje prasowe:
 home appliances
 cucine & built-in
 grandesignEtico

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2019-09-12 MAXEXPO 2019

Hotel Gołębiewski w Karpaczu. 13-15 września 2019

czytaj więcej
fotka
2019-05-20 Rozszerzona rzeczywistość

Jak wyglądałby okap Faber w twojej kuchni?

czytaj więcej
fotka
2019-05-17 Dla projektantów i architektów

Pobierz modele 3D okapów Faber i wykorzystaj do projektowania kuchni!

czytaj więcej


Copyright © 2020. Okapyfaber.pl Wszelkie prawa zastrzeżone 05-090 Raszyn Al.Krakowska 5 Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88 e-mail: dombianco@dombianco.com.pl