Okapy Faber Luft i Ilma

Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW

KONIEC Z KONDENSACJĄ PARY WODNEJ W KUCHNI


 


Faber prezentuje 2 okapy: LUFT i ILMA, które kryją w sobie wyjątkową technologię „Steam Off”, system który eliminuje szkodliwy problem kondensacji pary wodnej na meblach kuchennych. Pierwszymi modelami wyposażonymi w tę technologię są Ilma i Luft, których światowa premiera miała miejsce na stoisku Faber na targach Eurocucina 2016.


 Zobacz film naYouTube


Steam Off System: jedyna technologia na rynku, która eliminuje kondensację pary, to opatentowany przez Faber specjalny nawiew, który tworzy kontrolowane wiry powietrza, prowadzące opary kuchenne w górę do miejsca zassania ich przez okap. Ten proces zapobiega osadzaniu się pary i eliminuje kondensację zarówno na powierzchni okapu, jak i na ściankach kuchni w pobliżu płyty grzewczej. Zapewnia bardzo dobre wyniki pod względem ekstrakcji oparów, nawet przy najniższej prędkości. Dynamika systemu przypomina oddychanie. Technologia Steam Off jest skuteczna, zarówno w przypadku tradycyjnych kuchni jak i  nowoczesnych płyt indukcyjnych. Płyty indukcyjne dzięki swojej wysokiej sprawności nie wytwarzają wystarczająco dużo ciepła wokół siebie, aby opary łatwo unosiły się w stronę okapu. Z tego powodu problem kondensacji podczas korzystania z płyt indukcyjnych jest bardziej widoczny. Dzięki systemowi Steam Off możemy pozbyć się przykrego problemu kondensacji i zbieraniu się wilgoci wokół okapu i pod nim.

 

LUFT, OKAP PRZYŚCIENNY, KTÓRY ELIMINUJE KONDENSACJĘ


 


W wykończeniu ze stali nierdzewnej, Luft jest okapem przeznaczonym dla tych, którzy intensywnie korzystają z kuchni, ponieważ zapewnia najwyższy komfort i praktyczność. Jako model przyścienny o smukłych liniach Luft osiąga najwyższe standardy w zakresie oczyszczania powietrza dzięki innowacyjnemu Steam Off System. Okapem można szybko i wygodnie sterować za pomocą sterowania dotykowego, natomiast diody LED oświetlają płytę grzewczą, zapewniając optymalny rozkład światła.

 

Specyfikacja techniczna Luft

Wykończenie: stal nierdzewna

Rozmiar: szerokość 90 cm

Sterowanie: dotykowe

Oświetlenie: LED

Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowe, do mycia w zmywarce

Klasa Energetyczna A

Wydajność: 

3 prędkości

Maksymalna wydajność 720 m3/h

Głośność: maksymalna prędkość: 69 db (A)

 

ILMA, OKAP DO ZABUDOWY, KTÓRY TROSZCZY SIĘ O MEBLE KUCHENNE

 


Ilma jest wyjątkowym okapem do zabudowy Faber, który troszczy się o zabudowujące go meble. Wykonany ze stali nierdzewnej, model ten jest wyposażony w poręczną szklaną klapkę, którą można otworzyć podczas intensywnego gotowania. Okap kontroluje kierunek przepływu powietrza i skupia go na płycie do gotowania, zapewniając tym samym lepsze usuwanie oparów i pary. Jego funkcjonalność osiąga bardzo wysokie standardy dzięki nowej technologii Steam Off System, która zapewnia odprowadzanie pary wodnej, zapobiegając przykremu problemowi kondensacji pary wodnej i chroniąc meble zabudowujące okap.

 

Specyfikacja techniczna Ilma:

Wykończenie: stal nierdzewna

Rozmiar: szerokość 90 cm

Sterowanie: dotykowe

Oświetlenie: LED

Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowe, do mycia w zmywarce

Klasa Energetyczna A

 

Wydajność: 

3 prędkości

Maksymalna wydajność 400 m3/h

Głośność: maksymalna prędkość: 65 db (A)

 

 

Zalety technologiczne Luft i Ilma:

Steam Off System: całkowicie eliminuje efekt skraplania pod i wokół okapu. Kontrolowane strumienie powietrza uwalniane w spiralnym kształcie, o zmiennej geometrii tworzą dwa wiry, które kontrolują zasysanie dymu i pary.

Prędkość intensywna: funkcja, która aktywuje maksymalne zasysanie przez 6 minut, aby spełnić szczególne potrzeby podczas gotowania.

Pilot zdalnego sterowania: dostępny na zamówienie. Okapy Faber ze sterowaniem elektronicznym mogą być sterowane za pomocą pilota, co jest bardzo wygodne i jest szczególnie przydatne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zobacz film naYouTube

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2019-09-12 MAXEXPO 2019

Hotel Gołębiewski w Karpaczu. 13-15 września 2019

czytaj więcej
fotka
2019-05-20 Rozszerzona rzeczywistość

Jak wyglądałby okap Faber w twojej kuchni?

czytaj więcej
fotka
2019-05-17 Dla projektantów i architektów

Pobierz modele 3D okapów Faber i wykorzystaj do projektowania kuchni!

czytaj więcej


Copyright © 2020. Okapyfaber.pl Wszelkie prawa zastrzeżone 05-090 Raszyn Al.Krakowska 5 Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88 e-mail: dombianco@dombianco.com.pl