Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW

Fabriano, 11 czerwca 2015 r

Faber obchodzi jubileusz 60-cio lecia. Dokładnie 11 czerwca 1955 Abramo Galassi założył Faber Plast, firmę która w owym czasie specjalizowała się w produkcji tworzyw sztucznych i żywic syntetycznych. To tutaj właśnie wymyślono pierwszy wyciąg kuchenny: rewolucyjne urządzenie, które na zawsze zmieniło sposób życia w kuchni.
Faber wypuścił okapy na cały świat, a dzięki temu przyczynił się do powstania całej „dzielnicy okapów” w Fabriano. Aby uczcić swoje 60-te urodziny, Faber rozpoczął serię imprez równolegle z Expo2015, oraz wypuścił limitowaną serię swoich wiodących okapów.

Dziś Faber jest częścią Grupy Franke, produkuje prawie trzy miliony okapów rocznie i jest obecny na 4 kontynentach, z 7 fabrykami w 7 różnych krajach. Technologie, badania i design w celu poprawy jakości powietrza w kuchni, oraz dobrego samopoczucia Użytkowników - to elementy, które charakteryzują firmę od momentu jej powstania, a które sprawiły, że Faber odniósł międzynarodowy sukces. Na tyle duży, że w co drugim domu we Włoszech wisi okap Faber.


Aby uczcić 60-tą rocznicę, Faber stworzył bogaty kalendarz wydarzeń i inicjatyw, który zainicjował projektem “Cucina di Confine”, we współpracy z Elle Decor Italia, obecnym do 15 czerwca w ośmiu witrynach znanego domu handlowego Rinascente na Piazza Duomo w Mediolanie. Wyjściowym punktem projektu jest przedstawienie kuchni jako miejsca inspiracji i rozwoju wyobraźni, designu jako wymiany pomysłów i interakcji, a świat jako połączenie geografii, różnych kultur i tożsamości.Wyjątkowe miejsce zajmuje ekskluzywny, pierwszy okap-lampa z oświetleniem o efekcie chromoterapii z linii F-light Arkea, który promienieje na czarno-białym tle kuchni symbolizującej codzienne życie.Od końca czerwca do końca października, Faber jest obecny w Art Design Box, przy bramach Expo 2015 i Targów Rho z programem 20 showcooking odkrywając wszystkie sekrety włoskiej kuchni. Od typowych, aż po dania ze zdrowego odżywiania, od słodkości po street food. Seria spotkań, która odkrywa wszystkie tematy kuchni włoskiej.

Wśród wydarzeń Expo w mieście, od lipca do października odbędzie się również FABER Street Food Academy (zobacz na YouTube), pełne zanurzenie w 10 lekcjach, aby nauczyć się wszystkiego, absolutnie wszystkiego o potrawach z ulic najbardziej znanych i popularnych miejsc na świecie.

A na koniec zostanie wypuszczona Limitowana Seria okapów Faber, które odniosły sukces, ale w nowej wersji:

VEIL : Veil , który zrewolucjonizował klasyczne kanony estetyki odwróconego T,

ARKEA Arkea ; pierwszy okap podświetlany z efektem chromoterapii i technologią "Up & Down ", czy

JolieJolie; wydajny, cichy i niezwykle uniwersalny, dzięki swej czystej i prostej formie.

Założona w 1955 roku jako firma specjalizująca się w produkcji tworzyw sztucznych i żywic syntetycznych, a od 1958 roku Faber dedykuje się produkcji wyciągów kuchennych, realizując pierwszy model z plexiglassu i tworząc „fabrianowski okręg okapów”. Pasja i determinacja w dążeniu do celu sprawiła, że z lokalnej firmy została rozszerzona do poziomu europejskiego, a wkrótce globalnego, dzięki ciągłemu nabywaniu zakładów produkcyjnych. Obecna na 4 kontynentach, z działalnością w siedmiu krajach takich jak Włochy, Szwecja, Francja, Argentyna, Turcja, Indie i Meksyk z przedstawicielstwem w Rosji. Faber jest w pierwszej trójce światowych producentów okapów kuchennych. We Włoszech, gdzie co drugi w okap w domu to Faber, jest liderem w swojej branży, a na międzynarodowej arenie Faber obecny jest zarówno pod własną marką jak i pod wiodącymi markami lokalnymi. Ciągła internacjonalizacja i otwartość na nowe wyzwania doprowadziła, że Faber stał się dziś częścią Franke, największego światowego szwajcarskiego lidera w Systemie Kuchni.www.faberspa.com
www.okapyfaber.pl

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2016-11-30 Faber Corinthia zwycięzcą konkursu

Okap Faber Corinthia zdobył Nagrodę Czytelników magazynu Dobre Wnętrze w kategorii "Duże AGD".

czytaj więcej
fotka
2016-09-27 Fabber wśród sponsorów Bologna Design Week

FABER bierze udział w Design Week organizowanym w Bolonii sponsorując wydarzenie związane z usuwaniem zanieczyszczeń z powietrza.

czytaj więcej
fotka
2016-05-05 TALIKA - INNOWACYJNY OKAP PRZYŚCIENNY

Mediolan, Eurocucina - FTK, Salone del Mobile 2016. Technologia, na którą miło popatrzeć. Faber, firma, która stworzyła całą dzielnicę produkcji okapów w Fabriano, porywa publiczność na Salone del Mobile z nowym okapem Talika.

czytaj więcej

OKAPYFABER.PL

Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn

Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88

e-mail: dombianco@dombianco.com.pl

Copyright © 2012 Okapyfaber.plWszelkie prawa zastrzeżoneTworzenie stron Webton.pl