Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW

KUCHNIA MARZEŃ Z OKAPAMI FABER

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu i jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. To stąd rozchodzą się najcudniejsze aromaty gotowanych potraw. To tu, przy kuchennym stole, domownicy spędzają razem czas i snują opowieści o tym jak minął dzień.
Dlatego bardzo ważna jest jakość kuchennego sprzętu.
W dniach 9 - 25.06 2017r Faber wspólnie z Elle Decoration zorganizował konkurs dla czytelników, aby zwrócić uwagę na rolę okapu
w kuchni oraz nowoczesne technologie i wyjątkowe wzornictwo w okapach Faber.
Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć z uzasadnieniem na pytanie konkursowe:
"Który z okapów Faber pasowałby do Twojej kuchni marzeń?"
Z ogromną przyjemnością czytaliśmy wszystkie nadesłane, pełne emocji prace. Są tak wspaniałe, że chcemy się nimi podzielić.
Z dumą publikujemy różne (wybrane) marzenia o kuchni, w której okap Faber zajmuje wyjątkowe miejsce:
1.
Kuchnia moich marzeń to stara angielska rezydencja, w której połączę styl retro z nowoczesnym... do tego realizacji moich marzeń niezbędny będzie okap High-Light WH MATT 91
 Teraz uruchommy wyobraźnię..
- stylizowana posadzka złożona z białych kwadratowych płytek (25x25) ceramicznych ułożonych pod odpowiednim kątem wyglądem przypominająca figurę rombu. Na połączeniach dużych płytek małe brązowe (10x10) dodające urok starodawnych angielskich pomieszczeń..
- dwa duże, przestronne drewniane okna dające wiele światła do kuchni, a między oknami płyta indukcyjna z kuchenką ozdobiona mozaiką kaflową. Nad płytą znajdować się będzie elegancki, nowoczesny okap High-Light. Cienki, podświetlony panel LED tworzyć będzie idealną harmonię, wprowadzając ożywienie, nowoczesność i niebanalność do starodawnych białych kafelek.
- wszystkie szafki i cała zabudowa kuchenna będzie biała, wykończenia zaś w iście prowansalskim stylu
- lodówka w stylu retro z dużym uchwytem do otwierania oraz dużymi srebrnymi literami dodadzą elegancji i wyrafinowania pomieszczeniu..
- stół kuchenny z białymi nogami i brązowym blatem, nad którym wisieć będzie lampa
- okna przysłonięte roletami typu "dzień - noc"
- szafki na naczynia duże z przestronnymi szybami
Takie ot moja kuchnia marzeń... okap niekonwencjonalny, niedostępny w sklepach sieciowych, naprawdę warty uwagi...
2.
Ahhh... (głęboki wydech). Moja kuchnia marzeń ! Rety ... kiedy jej realizacja się skończy? Chciałabym jak najszybciej! Wizja kuchni zapierającej dech w piersi, a jednocześnie tak przytulnej, pełnej domowej atmosfery jak za dawnych lat, budzi we mnie skrajne emocje ! Taka praktyczna, taka funkcjonalna, taka idealna ... bo może być moja! Już tak niewiele brakuje!
Do mojej kuchni marzeń, pasowałby "Okap West".
Czemu ? Bo ma w sobie magię! Magię która pozwoli mi na nowo zakochać się w kuchennych przygotowaniach, która codziennie napawać mnie będzie szczęściem i motywacją do eksperymentowania, do pichcenia a jednocześnie która pozwoli mi poczuć się jak w kuchni mojej kochanej babci ! Okap jest jak wyrwany z bajkowej wizji kuchni, o nienagannej posturze i kolorze, który przyprawia mnie o dreszcze !
(O)KAP West od pierwszego wejrzenia się w nim zakochałam
(K)LASYCZNIE prosty - za tą właśnie prostotę i elegancję go wybrałam,
(A)TRAKCYJNIE wtapiający się w oblicze kuchni pełnej domowego ogniska
(P)ERFEKCYJNIE zbierać będzie parę z kuchennego "paleniska".

(W)SPANIAŁY to model,który wtopi się w wystrój kuchni rustykalnej,
(E)MANUJĄCEJ apetyczną wizją kuchni praktycznej i funkcjonalnej.
(S)ENTYMENT mam do tego modelu, ma to "coś" co  radość powoduje,
(T)OTALNIE mnie zachwyca i motyle w brzuchu prowokuje !

Okap West idealnie pasowałby do wizji mojej wymarzonej kuchni bo jest tak prostu jak moja miłość do gotowania, tak niepozorny jak sztuka pieczenia a jednocześnie tak nowatorski jak podejście mojej babci ! Uległam pokusie i wybrałem ten model, bo w 100% odzwierciedla moją pasję, moje oczekiwania i moją przyszłość! Niebywały, uniwersalny, o pięknych kształtach i wyniosłej budowie! Znakomity, wszechstronny i taki "domowy". Bije od niego totalna miłość do rodziny, a ja właśnie tego oczekuję! Bo moja kuchnia marzeń to "centrum dowodzenia" całego domu, to miejsce spotkań dzieci i nas, to miejsce które musi wzbudzać zaufanie! I ten okap właśnie takie zaufanie u mnie buduje ! Jest doskonały!
3.
Moja kuchnia jest taka jak ja, pełna pasji, sprzeczności i kobiecości. Z pozoru jest nowoczesna, ale ta nowoczesność nabiera innego wymiaru, gdyż obok typowo kuchennego przeznaczenia mebli, goszczą one na swoich półkach książki, oczywiście kulinarne też, ale nie tylko. Dlaczego tak, ponieważ kocham książki i uwielbiam czytać je z filiżanką dobrej kawy w ręku. Ściany zaś zdobią reprodukcje obrazów mojej ulubionej artystki Magdaleny Laskowskiej, która przedstawia piękne krajobrazy w formie geometrycznych kształtów. Prostota przesłania, emanujące pozytywne barwy i to nowoczesne ujęcie formy, doskonale komponuje się z moją prostą i nowoczesną kuchnią. Lubię tą artystkę, ponieważ przełamuje ona konwesnase, pokazuje coś prostego w niecodziennej formie a taki właśnie jest mój dom, prosty, niewyszukany, ale niebanalnie urządzony wbrew zasadom i standardom. Dlatego też najpiękniejszy dla mojej kuchni okazałaby się okap Lybra, który jest prosty, nowoczesny, elegancki, także w swej prostocie wkomponowałby się doskonale w moją niewyszukaną kuchnię. Wspaniale współgrałby z obrazami na ścianie. I biorąc pod uwagę jego ciekawą bryłę, doskonale komponowałby się z kształtami przedmiotów w mojej kuchni. Z pewnością wyglądałby w niej, jakby był w niej od zawsze.
4.
Obecnie w mojej kuchni czuję się jak na bezludnej wyspie, gdzie z nutką niepewności podążając za swoją intuicją i instynktem przetrwania powoli odkrywam co mnie zaciekawia i inspiruje.Zamykam oczy i nie widzę już tylko projektu, betonowych wylewek czy otynkowanych ścian... zaczynam powoli odkrywać smaki i zapachy mojej kuchni marzeń, planuję jej wygodę i funkcjonalności, tak by pasowała do oczekiwań mojej rodziny. Takim wymarzonym elementem jest okap Faber Talika, który wybrałabym w kolorze starej miedzi. Coś tak czuję, że mógłby on stać się inspiracją do zaplanowania całej kuchni:) Byłby on takim bohaterem drugiego planu, który skradłby de facto uwagę całego pierwszego planu. Przyciągał by nasz wzrok jak i wszelkie opary i przykre zapachy. Ultra cieńki, byłby takim moim obrazem w kuchni, który dzięki oświetleniu led widocznym nawet po zmroku, z delikatnym niuansem wysyłałby sygnały, że kuchnia jest czynna całą dobę i jak tylko pojawi się u nas taka potrzeba, on swoim wspierającym ramieniem otoczy nasze pichcenie. Wymarzona kuchnia to kuchnia nowoczesna w wyglądzie i wnętrzu, z rozwiązaniami technologicznymi, które ułatwią mi pracę w kuchni, pozytywnie wpłyną na nastrój a czasami wręcz wyręczą. Nowoczesność i minimalizm w kolorach brązu i kremu z czarnymi wykończeniami gałek i drewnianymi dodatkami. Grube drewniane zabejcowane blaty nawiązałyby do natury i jej prostoty i dodałyby ciepłego akcentu kuchni. Duży ceramiczny zlew, wygodna i funkcjonalna wylewka. Moja kuchnia marzeń to kuchnia otwarta na salon, kuchnia otwarta na świat i poznawanie nowych smaków czy eksperymentowanie w obecnych, otoczona przejrzystymi oknami. Okap Talika byłby również takim moim kolejnym oknem na ścianie, rozświetlającym wnętrze. Moja kuchnia marzeń to kuchnia niekrzykliwa tylko taka bardziej tajemnicza, jej funkcjonalności byłyby ukryte przed wzrokiem ciekawskich a sprzęty agd w formie do zabudowy. W mojej kuchni marzeń liczy się jakość a nie ilość, nie chcę zagracać się rzeczami niepotrzebnymi i niefunkcjonalnymi – taką przestrzeń wolę spożytkować na książki kucharskie dzięki którym może uda mi się upiec tort urodzinowy dla syna, który będzie bezglutenowy, bez mleczny, bez jajeczny i bez cukrowy.... to jest naprawdę wyzwanie :) W mojej wymarzonej kuchni czułabym się jak Alicja w Krainie Czarów i myślę, że jej mottem byłaby „nieoczywista oczywistość”, która przejawiałaby się chociażby w obecności okapu Faber Talika, którego funkcjonalne działanie jest ukryte za pięknym obrazem a tylko delikatne szumienie przypomina o jego aktywnej obecności. Wszystkie drogi (w aranżacji mojej kuchni marzeń) prowadzą do Faber...
5.

Lubię wracać do czasów dzieciństwa, do wakacji u babci na wsi, gdzie dookoła roztaczała się woń skoszonego zboża lub soczystych malin i powietrze gęste od leśnego igliwia. To wszystko sprawia, że czuję nostalgię do stylu rustykalnego i daję temu przejaw w urządzaniu mieszkania :)
Lubię klasyczne formy i ciepło, które roztacza się dzięki domownikom i...meblom.
Dlatego też do mojej kuchni marzeń najbardziej pasowałby okap Trendy w stylu rustykalnym.
Złamana biel okapu przywodziłaby na myśl czystość, ale nie sterylność, a drewniana rama nadawałaby ciepła i "domowego" odcienia.
Okap rustykalny byłby świetnym dopełnieniem do drewnianych lub białych mebli, utrzymanych w tonie klasycznym.
Zauważyłam, że ma 3 stopnie mocy, a więc można go regulować w zależności od potrzeb i jest to niewątpliwie zaletą.:)
Wyobrażam sobie wspólne posiłki przyrządzane i konsumowane w takiej kuchni - marzenie :)
Za oknem spadające płatki śniegu lub zachodzące słońce, a w domu ciepła kolacja i śmiech przy stole.
W takiej kuchni czułabym ciepło domowe oraz nostalgię za przeszłością. Może poczułabym się znowu małą dziewczynką, która czeka na wakacje u babci na wsi. I choć babci już nie ma, wspomnienie wiejskiego klimatu w rustykalnej kuchni byłoby pewne.
6.
Okap Veil. Idealny do kuchni z wymarzonym widokiem za oknem: szarości mgieł ustępują szafirowym odcieniom jeziora, świeżości szmaragdowych, zacienionych lasów, beżowym poduchom chmur nad połoninami, podbarwionym różem zachodzącego słońca. Zmienność i świeżość, piesze wycieczki, spontaniczne podróże, odkrywanie i tysiące zachwytów. Powrót do tego, co najprostsze i najpiękniejsze, najczystsze i najbardziej naturalne. Taki jest też ten model - nienachalny, urzekający prostotą, z nutką zadziorności, której na próżno szukać w klasycznych modelach. Wymarzony do dużej, przestronnej, wyśnionej kuchni w bieszczadzkim domu.
7.
CV
Imię: Okap Trendy
Nazwisko: Faber
Wykształcenie: Wyższa Szkoła Zachwycania, wydział V.I.P. praca magisterska ,,Jak odmłodzić kuchnię i nadać jej charakter?"
Doświadczenie: praktyka w fabryce Faber u profesora Najlepszego
Pasje: Łączenie pożyteczności z pięknem dekoracji
Języki: międzynarodowy kuchenny biegle
Motywacja: Idealnie pasuję do kuchni jednej z czytelniczek Elle Deco. Wkomponuję się w nią, będąc mocnym akcentem, który podkreśli jej styl. Wspólnie stworzymy PERFEKCJĘ. Jestem pracowity, więc walka z oparami kuchennymi będzie moim priorytetem, a spektakularny wygląd dzięki genom Faber mam zapisany w DNA. Chcę, więc jak najszybciej rozpocząć karierę w jej domu i zająć się tym, do czego zostałem stworzony. Niech korzysta z tego, co potrafię i cieszy się brakiem niemiłych zapachów.
8.
Do mojej kuchni marzeń pasowałby okap Ranch.
Czemu akurat on? Zamknij oczy. Najpierw poczuj czuły ciepły wiatr, który po cichu wkrada się przez okno. Jesteśmy na amerykańskiej prowincji. W pewnej chwili, bryza zostaje przełamana mocniejszym podmuchem. Powietrze robi się cięższe. Zza horyzontu daje się słyszeć pomruk nadchodzącej burzy. Trzeba zamknąć okna...
Tylko co z lunchem który właśnie przygotowuje mi się na kuchni? Niestety ten pobudzający wyobraźnię, przenikający całe ciało zapach, w zamkniętym pomieszczeniu może się stać niedługo uciążliwy. Chyba że włączę mój nowy okap. Ile razy na niego patrzę, zawsze dostrzegam jak swoim rustykalnym stylem łączy tradycję z funkcjonalną nowoczesnością i dzięki temu idealnie pasuje do wiejskiej drewnianej kuchni. Jesionowe wykończenia idealnie komponują się z pozostałymi meblami. Na szczęście nie wprowadzają też zbędnych kontrastów. Harmonia przede wszystkim. Ale czy tylko to ma dla mnie znaczenie? Równie ważne jest wrażenie ogólne. A to jest jeszcze bardziej optymistyczne. Całość optycznie ociepla otoczenie swoim klasycznym designem, nie wprowadza metaliczno-technicznego niepokoju. Uczucie spokoju które towarzyszy użytkowaniu jest bezcenne zwłaszcza tutaj, w kuchni. Tutaj liczy się też wydajność - a ta jest wystarczająca. Burza trwa w najlepsze, okna pozamykane, a ja odczuwam tę samą świeżość co wcześniej. Magia. Magia? Nie, to dobra technologia. A w tle mogę słuchać pomruków dochodzących z ciemnych chmur. Bo ten okap nie męczy uszu. Jest satysfakcjonująco cichy, nie zagłusza odgłosów natury.
Burza przeszła. 
9.
Mojej kuchni blasku brakuje,
okap West ją podkoloruje.
Jest oryginalny, pasuje do wystroju,
wprowadzi odrobinę relaksu i spokoju.
Doda jej stylu i doda klasy,
będzie rządził, aż po wsze czasy!
Przywróci jej urok i zdobędzie uznanie,
pokochają go wszyscy panowie i panie.
Okap Faber wystąpi w głównej roli,
moją kuchnię w jedność zespoli!
10.
Gdzie? - urokliwa wieś Bagno Vignoni, w sercu doliny Val d'Orcia, w południowej Toskanii we Włoszech
 Kiedy? - oby jak najszybciej, aby już mieć dostęp do całej palety lokalnych, toskańskich składników kulinarnych, które pojawiają się tam we właściwym dla siebie czasie - w zgodzie ze swoją naturą
Z kim? - na pewno z okapem West W 90 C7 z roślinnym motywem
Moja wymarzona kuchnia to kuchnia rustykalna, czyli wiejska, sielska, anielska... Kuchnia to dla mnie serce domu, a jedzenie i gotowanie jest dla mnie jedną z największych przyjemności. Jedzenie świeże, lokalne, aromatyczne, przyrządzone własnoręcznie.
Marzę o takiej kuchni w niewielkim domu, w Toskanii. Takiej, w której gotując, będę mieć przez okna widok na liczne wzgórza, pagórki, cyprysy.
Ta wymarzona kuchnia będzie obfitować w jedzenie i dekoracje. Chcę kuchni białej, bogato zdobionej w zwierzęce i roślinne motywy. Właśnie dlatego wybrałam równie rustykalny, włoski okap, który jest zakorzeniony w tradycyjnym, toskańskim wzornictwie.
Nie chcę okapu metalowego, zimnego, takiego, który udaje, że go nie ma. Chciałabym, aby okap był jednym z najbardziej widocznych elementów mojej kuchni, jest piękny więc niechaj rzuca się w oczy!

Moja kuchnia nie będzie pomieszczeniem ascetycznym w formie, stawiam na bogactwo form i jedzenia. W tej kuchni pełno będzie żywych kwiatów i ziół, które wyrosną  w kolorowych doniczkach. Chcę stworzyć kuchnię, w której chce się przesiadywać i nigdy nie jest ona pusta.
 W mojej kuchni marzeń wyczaruję toskańskie potrawy przy użyciu lokalnych produktów. Będzie risotto z mątwą, zupa z płaskurki z Garfagnany, peposo z Imprunety, omlet z karczochami, fasola all'uccelletto, cantuccini z mąki kasztanowej...
Okap Faber sprawi, że to co niemiło pachnie, zniknie z porywem wiatru, po to by można było delektować się cudownym smakiem toskańskiego jedzenia.
Moją kuchnię marzeń już wcześnie rano muska światło poranka. Kiedy podchodzę do okna, widzę bajkową mgłę, bo w Bagno Vignoni znajdują się wody termalne. Ich opary unoszą się nad miastem tworząc niezgłębioną zasłonę, taką, w której jawa miesza się z sennymi marzeniami. Do takiej właśnie kuchni pasuje ten okap, do kuchni do której po obudzeniu kieruję swe kroki, by napić się caffe latte i zjeść herbatnik z oliwą i orzeszkami piniowymi.

. . .

Przeczytaj więcej o konkursie:
KUCHNIA MARZEŃ Z OKAPAMI FABER

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2017-10-24 Wieczór architektoniczny w Poznaniu

Za nami kolejny udany wieczór Architektoniczny z ARCH_event 19 października.

czytaj więcej
fotka
2017-10-09 Faber na targach Warsaw Home.

Targi Warsaw Home w PTAK Warsaw Expo już za nami!

czytaj więcej
fotka
2017-09-18 Wieczór architektoniczny w Gdańsku

Pierwsze spotkanie z cyklu wieczory z architekturą już za nami!

czytaj więcej

OKAPYFABER.PL

Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn

Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88

e-mail: dombianco@dombianco.com.pl

Copyright © 2012 Okapyfaber.plWszelkie prawa zastrzeżoneTworzenie stron Webton.pl