Okap Faber Corinthia

Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW

FABER INTERPRETUJE I ODNAWIA NEOKLASYCZNE STANDARDY ESTETYCZNE DZIĘKI NOWEMU OKAPOWI CORINTHIA

Dzięki stylowej modernizacji okapu cylindrycznego, nowy model jest prawdziwą manifestacją nowoczesnej techniki w połączeniu z maksymalną funkcjonalnością.

Mediolan, Eurocucina - FTK, Salone del Mobile 2016. Przywołanie ponadczasowego stylu poprzez jego modernizację. Dzięki nowemu okapowi Corinthia zaprezentowanemu podczas Salone del Mobile 2016, Faber daje kolejny dowód swoich mistrzowskich i wyrafinowanych zdolności w zakresie wzornictwa, umożliwiających łączenie nowych standardów estetycznych z maksymalną skutecznością pochłaniania oparów nad płytą grzewczą. Dzięki stylowej modernizacji okapu cylindrycznego, nowy model jest prawdziwą ewolucją stylu, który odnawia estetyczne kanony neoklasycyzmu.
Boczną ścianę korpusu okapu tworzą delikatne zarysowane płaszczyzny podkreślające jego wyjątkowe wzornictwo, dodając jego liniom charakteru i światła. Kształt pomiędzy kołem i wielokątem. Ale to nie wszystko. U podstawy okapu znajduje się cenny dekoracyjny detal: specjalne wykończenie na całym obwodzie, które tworzy niesamowite wrażenie w połączeniu z kontrastującym materiałem korpusu. W ten sposób powstały trzy ekskluzywne kombinacje: wersja w kolorze białym matowym połączona z pierścieniem z tybetańskiego srebra, wersja w kolorze ciemnoszarym matowym z opaską w kolorze betonu i wersja ze stali nierdzewnej z pierścieniem w kolorze cyny.
Oprócz funkcji pochłaniania zanieczyszczeń o wysokiej wydajności, okap ten stanowi również element wyposażenia o wyjątkowej dbałości o detale. Corinthia jest okapem w wersji wyciągu o nowoczesnej stylistyce, który wpisuje się w każdy wystrój wnętrza. Idealnie wznosi się nad płytą zapewniając wyjątkową łatwość użytkowania dzięki innowacyjnej estetyce sterowania dotykowego.
Okap zamontowany w układzie wyspowym, staje się główną atrakcją w kuchni - z kształtem i konstrukcją, które nawiązują do architektury greckich kolumn. Nie może być inaczej. Również jego funkcjonalność jest na najwyższym poziomie: dzięki eleganckim diodom Micro LED, okap oświetla płytę w 6 punktach. Wyposażony w dyfuzor Evo osiąga optymalne wyniki w zakresie efektywności energetycznej, jak również niższy poziom hałasu i poboru mocy. Na zamówienie może być połączony z płytą indukcyjną, co zapewnia łatwe sterowanie bezpośrednio z płyty.


Specyfikacja Techniczna
Wykończenie:
- biały matowy/opaska z tybetańskiego srebra;
- ciemnoszary matowy/opaska z betonu;
- stal nierdzewna/opaska z cyny.
Rozmiar: szerokość 37 cm, wysokość 77 cm
Średnica wylotu: 12-15 mm
Sterowanie: dotykowe
Oświetlenie: Micro LED
Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowe, do mycia w zmywarce
Klasa Energetyczna A

Wydajność:
Wydajność wg. IEC: 3 prędkości + INT
Maksymalna wydajność 480 m3/h, INT 600 m3/h
Głośność: maksymalna prędkość:68 dB(A), INT 71 dB(A)

Zalety technologiczne:

Micro LED-y: 6 punktowych diod micro LED równomiernie oświetlających płytę grzewczą
Dyfuzor EVO: Dyfuzor: Ewolucja dyfuzora o zoptymalizowanej geometrii, która zapewnia doskonałe rezultaty pod względem efektywności energetycznej, niskiego zużycia energii i poziomu hałasu.
Pilot zdalnego sterowania: dostępny na zamówienie. Okapy Faber ze sterowaniem elektronicznym mogą być sterowane za pomocą pilota, co jest szczególnie przydatne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
Łączenie sterowania: możliwe z płyty indukcyjnej
Prędkość intensywna: funkcja, która aktywuje maksymalne zasysanie przez 6 minut, aby spełnić szczególne potrzeby podczas gotowania
Zasysanie obwodowe: Obniża odczuwalny poziom dźwięku o 25% (*). Ten typ zasysania zapewnia optymalną skuteczność wykorzystania zasady efektu Venturiego: przyspiesza powietrze, kiedy przechodzi ono przez zwężony wylot panelu, a następnie obniża natychmiast wewnątrz okapu i jest łatwo wyrzucone bez potrzeby konkretnego ciśnienia. (*) Równe obniżeniu o 3dB (A) zgodnie z normą EN 60704-3


Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2019-09-12 MAXEXPO 2019

Hotel Gołębiewski w Karpaczu. 13-15 września 2019

czytaj więcej
fotka
2019-05-20 Rozszerzona rzeczywistość

Jak wyglądałby okap Faber w twojej kuchni?

czytaj więcej
fotka
2019-05-17 Dla projektantów i architektów

Pobierz modele 3D okapów Faber i wykorzystaj do projektowania kuchni!

czytaj więcej


Copyright © 2020. Okapyfaber.pl Wszelkie prawa zastrzeżone 05-090 Raszyn Al.Krakowska 5 Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88 e-mail: dombianco@dombianco.com.pl