Okapy Faber

KATALOG PRODUKTÓW

1. Jakie zadanie spełnia okap?

 

Zapachy kuchenne są często niepożądanym gościem w mieszkaniu. Zadaniem okapu jest zapewnienie czystego i wolnego od zapachów powietrza w kuchni. Aby skutecznie sobie z nimi poradzić należy wybrać okap, którego parametry pracy zapewnią wymianę powietrza w kuchni jednocześnie nie przeszkadzając nam w pracy.

 

 

Parametrem pozwalającym na wybór właściwego okapu jest jego wydajność mierzona w m3/h. Minimalna ilość powietrza, którą okap kuchenny powinien wymienić w pomieszczeniu kuchennym związana jest z jego kubaturą. Gwarancją efektywności jest wymiana powietrza w pomieszczeniu kuchennym około 10 razy w ciągu godziny. Dla przeciętnej kuchni wydajność okapu powinna wynosić minimum 400m3/h.

 

 

 

 

 

 

 

Dla zapewnienia skutecznej wydajności okapu należy również zapewnić zgodnie z przepisami budowlanymi dopływ świeżego powietrza do kuchni (np. w formie kratki nawiewnej). Należy pamiętać, że przy przygotowaniu potraw o bardziej intensywnych zapachach potrzebna wydajność okapu powinna być większa, nawet 2-krotnie!

 

 

 

 

 

 

2. Jak zbudowany jest okap?

 

Okap kuchenny składa się z  3 podstawowych elementów:

1. Zewnętrznej obudowy

2. Zespołu wentylatora (zwanego dyfuzorem)

3. Filtra przeciwtłuszczowego (wyglądającego jak metalowa siateczka).

 

Jeśli okap pracuje w wersji pochłaniacza, w skład jego budowy wchodzi dodatkowo filtr przeciwzapachowy z węglem aktywnym (nr 4 na rysunku poniżej).

 

3. Jak działa okap?

 

Dzięki turbinie napędzanej przez silnik powietrze jest zasysane do wnętrza okapu, gdzie przechodząc przez zespół filtrów jest oczyszczane z zawartych w nim zanieczyszczeń. Następnie, oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz okapu.

 

Okap działa jako  wyciąg, jeśli usuwa wchłonięte opary na zewnątrz  kuchni (np. do pionu wentylacyjnego).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okap działa jako pochłaniacz, jeśli filtruje wchłonięte opary, a następnie oddaje je z powrotem do pomieszczenia kuchni. Aby okap mógł realizować tę funkcję, na zespół wentylatora musi zostać założony filtr przeciwzapachowy z węglem aktywnym (nr 4 na rysunku obok).

 

 

 

 

 

 

Zajrzyj na stronę "Technologia", żeby zobaczyć w jaki sposób okapy Faber realizują funkcje okapu lepiej niż konkurenci!

Aktualnościwięcej aktualności

fotka
2016-11-30 Faber Corinthia zwycięzcą konkursu

Okap Faber Corinthia zdobył Nagrodę Czytelników magazynu Dobre Wnętrze w kategorii "Duże AGD".

czytaj więcej
fotka
2016-09-27 Fabber wśród sponsorów Bologna Design Week

FABER bierze udział w Design Week organizowanym w Bolonii sponsorując wydarzenie związane z usuwaniem zanieczyszczeń z powietrza.

czytaj więcej
fotka
2016-05-05 TALIKA - INNOWACYJNY OKAP PRZYŚCIENNY

Mediolan, Eurocucina - FTK, Salone del Mobile 2016. Technologia, na którą miło popatrzeć. Faber, firma, która stworzyła całą dzielnicę produkcji okapów w Fabriano, porywa publiczność na Salone del Mobile z nowym okapem Talika.

czytaj więcej

OKAPYFABER.PL

Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn

Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88

e-mail: dombianco@dombianco.com.pl

Copyright © 2012 Okapyfaber.plWszelkie prawa zastrzeżoneTworzenie stron Webton.pl